РФМ ги смени термините од Купот! Еурофарм Пелистер игра утре, а Вардар во петок

Полуфиналните дуели од Купот на Македонија во машка конкуренција ќе ги сменат датумите, потврди Ракометната федерација на Македонија. Според новите термини во четврток ќе играат Еурофарм Пелистер и Тиквеш, а во петок ќе се сретнат Вардар и Алкалоид. Утринава РК Вардар соопшти дека се согласува наместо во четврток нивниот деул со Алкалоид да го играат … Продолжи со читање РФМ ги смени термините од Купот! Еурофарм Пелистер игра утре, а Вардар во петок