Познат е клубот во Бундеслигата каде ќе брани Мартин Томовски

Голманот на Вардар, Мартин Томовски, по три сезони во „црвено-црниот“ тим, се враќа таму од каде што дојде во двократниот европски првак – во Бундес лигата. Според информациите на 24Ракомет, Томовски ќе ја чува мрежата на тимот на Постдам, кој сезонава оствари историски пласман од Втората во Првата Бундес лига. Уште пред неколку денови 24Ракомет објави … Продолжи со читање Познат е клубот во Бундеслигата каде ќе брани Мартин Томовски