Победнички старт на ЕП: Македонија ја торпедираше Црна Гора!

Машката младинска репрезентација на Македонија имаше победнички старт на Европското првенство во Целје, Словенија и славеше против Црна Гора со убедливи 31-21. Победникот беше решен уште по првото полувреме, кога нашите младинци одиграа одлична одбрана и му дозволија на ривалот само пет пати да погоди. Второто полувреме беше само рутински одработена задача и мислите можат … Продолжи со читање Победнички старт на ЕП: Македонија ја торпедираше Црна Гора!