По дебаклот со Италија: Владо Шола не е повеќе селектор на Црна Гора!

Хрватскиот стратег Владо Шола не е повеќе селектор на сениорската репрезентација на Црна Гора. Откако „лавовите“ не успеаја да се пласираат на 29. издание на Светското првенство, искусниот Шола си поднесе оставка. Црна Гора во баражот за ривал ја доби репрезентацијата на Италија и пред првата пресметка со „азурите“ беше голем фаворит. Црногорците очекуваа лесен … Продолжи со читање По дебаклот со Италија: Владо Шола не е повеќе селектор на Црна Гора!