Охрид ита кон плејофот – втор триумф во „езерското дерби“

Вторпат сезонава Охрид го добие дуелот од „езерското дерби“ со соседна Струга, овојпат со 30-20 (13-9). Со овие три бода се закотвија домаќините на третото место на табелата со 18 бода, и одат сигурно кон разигрувањето за титулата. На табелата во А групата се веднаш зад Алкалоид и Тиквеш. Струга остана на четвртото место, но … Продолжи со читање Охрид ита кон плејофот – втор триумф во „езерското дерби“