Нов предизвик за Македонецот: Бојан Маџовски се сели во Партизан

Македонското лево крило Бојан Маџовски се наоѓа пред нов интернационален предизвик во кариерата. Според пишувањата на „Моцарт Спорт“, Маџовски е на чекор до трансфер во српскиот Партизан, каде тренер е Ѓорѓе Чирковиќ. Српскиот стратег соработуваше со Бојан Маџовски во Битола и добро му се познати неговите квалитети. Маџовски освен за Металург и за Еурофарм Пелистер, … Продолжи со читање Нов предизвик за Македонецот: Бојан Маџовски се сели во Партизан