МВП НА 12. КОЛО ОД ПЛЕЈ-ОФ/АУТ ВО СУПЕР ЛИГАТА – ИВАН АНГЕЛЕСКИ (ПРИЛЕП)

Членот на Прилеп, Иван Ангелески, го доби признанието за најкорисен играч, односно МВП на 12. коло од суперлигашкиот плеј-оф/аут. Голманот, кој од натпревар во натпревар брани сѐ подобро, со 11 интервенции беше најзаслужен за победата над Куманово. На гласањето Ангелески освои околу 55%, додека второпласиран со 17% беше десниот бек на Бутел Скопје, Филип Николов. … Продолжи со читање МВП НА 12. КОЛО ОД ПЛЕЈ-ОФ/АУТ ВО СУПЕР ЛИГАТА – ИВАН АНГЕЛЕСКИ (ПРИЛЕП)