Младеновска: Пласманот на ЕП е голем успех!

Женската репрезентација на Македонија обезбеди место на Европското првенство во Австрија, Швајцарија и Унгарија, откако славеше на гостувањето кај Азербејџан лесна победа со 37-22. Големата надеж на Македонија, Ива Младеновска, која во оваа сезона го има првиот интернационален предизвик, ги сподели своите импресии по пласманот на континенталниот собир. ,,Овој пласман на Европско првенство значи многу … Продолжи со читање Младеновска: Пласманот на ЕП е голем успех!