Металург Автокоманда „краде“ две ѕвезди на Вардар!

Тимот на Металург Автокоманда ќе има уште поголеми амбиции за следната сезона и уште отсега почна да го фомира ростерот за европските настапи и за домашните предизвици. Новакот во Женската лига, по Александра Коловска, ангажираше уште две ракометарки – сестрите Бојана и Борјана Коцеви од градскиот ривал Вардар, дознава 24Ракомет. Тие беа на листата на … Продолжи со читање Металург Автокоманда „краде“ две ѕвезди на Вардар!