Македонија се пласира на ЕП!

Женската репрезентација на Македонија обезбеди место на Европското првенство во Австрија, Швајцарија и Унгарија, откако славеше на гостувањето кај Азербејџан лесна победа со 37-22. За и математички да биде потврден пласманот на континенталниот собир од второто место во групата, треба Шпанија да ја совлада Литванија, но и покрај тоа нашите ракометарки може веќе да мислат … Продолжи со читање Македонија се пласира на ЕП!