Магдебург третпат освои трофеј на Супер Глоуб и 400.000 долари!

Екипата на Магдебург трет пат по ред ја освои шампионската титула на Супер Глоуб, неофицијалното светско клупско првенство. Магдебург за ривал во финалето го имаше тимот на Фуксе Берлин и успеа да го совлада после продолженијата од по пет минути, триумфираше со 34:32. Регуларниот дел од натпреварот заврши без победник, 29:29, додека на пауза беше … Продолжи со читање Магдебург третпат освои трофеј на Супер Глоуб и 400.000 долари!