Лазаров прозиваше, сениорите се собраа за двомечот со Грција

Машката сениорска репрезентација на Македонија денеска го имаше првиот собир за ЕХФ неделата и двомечот со селекцијата на Грција. Селекторот Кире Лазаров за овој собир повика 22 ракометари, а вметна и осум резерви, кои би можеле да „влетаат“ ако има потреба. На списокот нема никакви изненадувања, а единствена новост беше десното крило од чешкиот Плзен, … Продолжи со читање Лазаров прозиваше, сениорите се собраа за двомечот со Грција