Карачиќ за дуелот во Битола: На стартот ме навредуваа, па сакав да им возвратам, тоа не беше фер од моја страна

Полскиот првак и европски вицепрвак Келце, славеше на гостувањето во Битола кај Еурофарм Пелистер со 24-21, а еден од најдобрите на теренот беше екс вардарецот Игор Карачиќ. За полскиот тим бодовите се од особено значење бидејќи остануваат веднаш зад водечките ПСЖ и Кил кои имаат по 8 бода, а Келце има еден помалку исто колку … Продолжи со читање Карачиќ за дуелот во Битола: На стартот ме навредуваа, па сакав да им возвратам, тоа не беше фер од моја страна