Каков ривал доби Ѓорче Петров – во Македонија доаѓа легендарната До Насименто

Македонскиот шампион Ѓорче Петров ја дозна четвртфиналната пречка во Европскиот Куп – шпанскиот тим Елче. Станува збор за состав во кој своевремено играше македонската репрезентативка Александра Ристовска. Eлче минатата сезона во шпанскиот шампионат го освои четвртото место и се избори за билетот за Европскиот Куп. Последните три сезони редовно се дел од ова натпреварување, а … Продолжи со читање Каков ривал доби Ѓорче Петров – во Македонија доаѓа легендарната До Насименто