ИНТЕРВЈУ МАРТИН ТОМОВСКИ: Пораснав во Металург и Вардар, време е за интернационален пробив!

Чуварот на мрежата почнува од школите на Металург, расте во Пролет, а вистински ќе порасне во тимот од Автокоманда, со кој ќе игра во Лигата на шампионите и во СЕХА лигата. Следат две сезони во Бундеслигата во редовите на Лудвигсхафен каде собира интернационално искуство, а од таму ќе се врати во Скопје, но сега во … Продолжи со читање ИНТЕРВЈУ МАРТИН ТОМОВСКИ: Пораснав во Металург и Вардар, време е за интернационален пробив!