Ѓорче Петров со фуриозен втор дел до Куп трофеј

Екипата на Ѓорче Петров го освои трофејот на 31. издание во Купот на Македонија кај дамите и конечно успеа да дојде до двојна круна. Ѓорчепетровки во финалето на Ф4 турнирот од Купот против Чаир со одличната игра во вториот дел дојдоа до убедлива победа од 36:24. До 20 минута Чаир беше рамноправен ривал, во воведниот … Продолжи со читање Ѓорче Петров со фуриозен втор дел до Куп трофеј