Ѓорче Петров слави осминафинале во Европа, со 48 гола го испрати Ојпен

Македонскиот шампион Ѓорче Петров обезбеди пласман во осминафиналето од Европскиот Куп, откако и на реванш средбата против Ојпен триумфираше со 48:36. Првиот дуел, кој беше одигран минатиот викенд во Белгија, заврши со победа на Ѓорче Петров од 45:39. Ѓорчепетровки сега ќе бидат дел од најдобрите 16 екипи во третото по ранг европско натпреварување и во … Продолжи со читање Ѓорче Петров слави осминафинале во Европа, со 48 гола го испрати Ојпен