Еурофарм Пелистер со пораз се враќа од Загреб

Ракометарите на Еурофарм Пелистер во натпревар од 5. коло од Лигата на шампионите беа поразени на гостувањето во Хрватска од Загреб со 27:18. За македонскиот шампион денешниот пораз од Загреб беше петти во европската елита, додека Загреб со освоената победа сега има пет бода на свое конто. Во првите десетина минути се играше гол за … Продолжи со читање Еурофарм Пелистер со пораз се враќа од Загреб