Еурофарм Пелистер поразен од Алборг на последниот домашен меч во ЛШ

Ракометарите на Еурофарм Пелистер на последниот домашен натпревар од Лигата на шампионите беа поразени од Алборг со 33:28. Пелистерци во последното коло, во кое ќе атакуваат на првите бодови, ќе се соочат против Колстад. Натпреварот во спортската сала „Боро Чурлевски“ го отворија гостите со голот на Арнолдсен, но пелистерци бргу возвратија за 1:1, а по … Продолжи со читање Еурофарм Пелистер поразен од Алборг на последниот домашен меч во ЛШ