Драма во Битола: Храбрите пелистерци загубија во последните секунди од ПИК Сегед

Ракометарите на Еурофарм Пелистер не успеаја да дојдат до првиот бод во Лигата на шампионите, откако во натпревар од 8. коло загубија од ПИК Сегед со 28:27. Македонскиот шампион во последните минути беше во игра за најмалку бод, но гостите имаа повеќе среќа. Натпреварот беше отворен со голот на новото засилување на Еурофарм Пелистер, Филип … Продолжи со читање Драма во Битола: Храбрите пелистерци загубија во последните секунди од ПИК Сегед