Цела сала на нозе: Кузмановски се врати дома и со цепелин го „поздрави“ ПИК Сегед (ФОТО+ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски по четири сезони се врати во родната Битола и го облече дресот на Еурофарм Пелистер. Битолската публика во „Боро Чурлевски“ му посака „добредојде дома“, а тој за старт ја поздрави со погодок со цепелин на стартот. Еурофарм Пелистер игра против ПИК Сегед во осмото коло од Лигата на шампионите, а Кузмановски … Продолжи со читање Цела сала на нозе: Кузмановски се врати дома и со цепелин го „поздрави“ ПИК Сегед (ФОТО+ВИДЕО)