Чупиќ кажа крај: Имам тежок карактер, фала на сите што ме трпевте!

Некогашниот вардарец Иван Чупиќ во четврток против Нексе ќе го одигра последниот натпревар во играчката кариера. Десното крило на Загреб, од лето ќе има нова улога и ќе му биде помошник на тренерот Андрија Николиќ. „Сигурен сум дека во четврток ќе ми биде последен натпревар как играч. Имаме уште два дена работа и да ја … Продолжи со читање Чупиќ кажа крај: Имам тежок карактер, фала на сите што ме трпевте!