Борозан пцуеше во Фленсбург, тренерот Милошевиќ го седна на клупа по три минути игра (ВИДЕО)

На последниот натпревар во групната фаза од Лигата на Европа, црногорскиот Ловќен загуби кај фаворитот Фленсбург со 42-19. На крајот беше 23 разлика, а уште на стартот по три минути игра се распадна играта на црногорскиот првак, кога Вуко Борозан ги загуби нервите. Тренерот Перо Милошевиќ веднаш повика тајм-аут. Не поради водството од 3-0 за … Продолжи со читање Борозан пцуеше во Фленсбург, тренерот Милошевиќ го седна на клупа по три минути игра (ВИДЕО)