Ангеловски: Играчки сме катастрофа, ќе мора подобро доколку сакаме трофеј

Ракометарите на Еурофарм Пелистер не дозволија изненадување и го совладаа незгодниот Тиквеш со 33:29 во првиот полуфинален дуел од Купот на Македонија. Тренерот на Еурофарм Пелистер, Бранко Ангеловски, истакна дека не е задоволен од играта на неговите избраници, кои денес во дуелот со кавадарчани направија многу грешки и не одиграа на посакуваното ниво. ,,Резултатски е … Продолжи со читање Ангеловски: Играчки сме катастрофа, ќе мора подобро доколку сакаме трофеј