Ангеловски: Фасцинираат игрите на Загреб, но имаат и маани

Македонскиот првак Еурофарм Пелистер го очекува последниот натпревар од Лигата на шампионите против хрватскиот Загреб. Во Битола доаѓаат Дибиров, Чупиќ, Гојун…а тренерот Бранко Ангеловски очекува дека неговиот тим може да ги искористи мааните на ривалот. „Кај нас доаѓа една ракометна институција. Ако погледнеме во минатотот, не треба ни да зборуваме за името на клубот. Сите … Продолжи со читање Ангеловски: Фасцинираат игрите на Загреб, но имаат и маани