Александра Коловска со камбек на терените, заигра за Металург Автокоманда!

Македонската репрезентативка Александра Коловска, по долга пауза се врати на ракометните терени. Таа веќе има нов клуб и заигра за Металург Автокоманда, откако минатата сезона го носеше дресот на словачкиот тим Јувента Михаловце. Борбената ракометарка што игра на позицијата кружен напаѓач скина лигаменти додека настапуваше за младинската селекција минатото лето на подготвителен турнир и го … Продолжи со читање Александра Коловска со камбек на терените, заигра за Металург Автокоманда!