Александар Јовиќ од понеделник ќе го тренира Пролет

Александар Јовиќ е нов тренер на тимот на Пролет и од понеделник ќе се појави на тренинзите, потврдија за 24Ракомет извори блиски до клубот. Поранешниот македонски репрезентативец кој сезоната ја почна на клупата на шампионот Еурофарм Пелистер ќе се обиде да го внесе Пролет во разигрувањето за титулата напролет. Договорот меѓу скопскиот клуб и поранешниот … Продолжи со читање Александар Јовиќ од понеделник ќе го тренира Пролет