🎥Имаа се во свои раце, а еве како Србите потонаа за 40 секунди

Репрезентацијата на Србија по одиграниот натпревар против Исланд има за што да жали, бидејќи на 40 секунди пред крајот водеше со 27:25 и беше на прагот победнички да го започне настапот на Европското првенство во Германија. Сепак, избраниците на Тони Херона предвреме започнаа со радоста и од готово направија вересија, па така „рибарите“ го искористија … Продолжи со читање 🎥Имаа се во свои раце, а еве како Србите потонаа за 40 секунди