🎥 Шокантни сцени од Норвешка: Легендарната Лунде загуби свест на теренот и заврши во болница!

Легендарната норвешка голманка Катрин Лунде се онесвести на натпревар од норвешкиот шампионат и заврши во болница. Една од најтрофејните светски ракометарки за време на мечот меѓу нејзиниот Кристијансанд и Ромарике Равенс, најпрво се фати за стативата. Потоа седна на паркетот, ја загуби свеста на кратко, па веднаш влезе лекарската екипа на теренот и интвервенираше. Лунде … Продолжи со читање 🎥 Шокантни сцени од Норвешка: Легендарната Лунде загуби свест на теренот и заврши во болница!