Ѓорче Петров има нов проект, Оливер Димитриоски ќе биде предводник

Екипата на Ѓорче Петров за новата сезона составува тим кој ќе се бори за место меѓу четирите најдобри екипи во Македонија, а со оглед на состојбата од завршената сезона, нивните шанси би биле остварливи доколку состават квалитетен играчки кадар. Оваа екипа го носи името на составот кој во минатото беше шампион на Македонија без вистинска … Продолжи со читање Ѓорче Петров има нов проект, Оливер Димитриоски ќе биде предводник