Шабановиќ: Не е исто да играш во Косово и против Вардар, Еурофарм Пелистер…

Македонската лига станува „Мека“ за црногорските ракометари, кои го препознаваат квалитетот на нашата лига и одлучуваат дел од кариерата да ја поминат во македонските суперлигаши. Еден од новите интернационалци во Македонија е ракометарот од Црна Гора, Денис Шабановиќ. Десното крило е новиот член на Прилеп, кој има високи аспирации за новата натпреварувачка сезона, во која … Продолжи со читање Шабановиќ: Не е исто да играш во Косово и против Вардар, Еурофарм Пелистер…