Црна Гора падна пред Македонија, кадетите на чекор до главна рунда на СП!

Машката кадетска репрезентација на Македонија во рамки од второто коло на Светското првенство во Хрватска успеа да ја надигра Црна Гора со 29:20 и со денешната победа зачекори кон главната фаза на кадетскиот Мундијал. Македонија за последен ривал од групната фаза ја има Грузија, додека Црна Гора оди на мегдан со Норвешка. Двете репрезентации влегоа … Продолжи со читање Црна Гора падна пред Македонија, кадетите на чекор до главна рунда на СП!