ТРАНСФЕР БОМБА: Богдан Радивојевиќ потпиша за Еурофарм Пелистер!

Српскиот репрезентативец Богдан Радивојевиќ е најновото засилување за македонскиот првак Еурофарм Пелистер пред настапот на битолчани во ЕХФ лигата на шампионите. Десното крило веќе е во Битола и ќе му се стави на располагање на тренерскиот двоец Звонко Шундовски и Александар Јовиќ и ќе биде дел од следните натпревари на македонскиот првак. Ненад Костески ќе … Продолжи со читање ТРАНСФЕР БОМБА: Богдан Радивојевиќ потпиша за Еурофарм Пелистер!