Талески: Жално е што не ја израдувавме публиката, но главата горе и одиме напред

Ракометарите на Вардар загубија од унгарскиот првак ПИК Сегед со 27-30 во осмото коло од Лигата на шампионите. Левиот бек на „црвено-црните“, Филип Талески, смета дека беше тешко тимот да се врати во игра по големата негатива на стартот. „После таков старт кога поведоа со 1-8, не може да се враќате во игра со серизона … Продолжи со читање Талески: Жално е што не ја израдувавме публиката, но главата горе и одиме напред