СТРУГА 2023: Вaрдар е нов рекордер – го освои 14. трофеј

Екипата на Вардар е победник на 51. издание на турнирот во Струга, откако во финалето против Алкалоид славеше со 25:20. Вардар сега во својата колекција има 14 титули на турнирот во Струга, додека македонскиот шампион Еурофарм Пелистер е на второ место со 13 титули. Како што се очекуваше, дуелот донесе голема неизвесност, атрактивни голови и … Продолжи со читање СТРУГА 2023: Вaрдар е нов рекордер – го освои 14. трофеј