СТРУГА 2023: Вардар очекувано и лесно до победа (ФОТО)

Ракометарите на Вардар со победа го започнаа настапот на турнирот во Струга, откако во дуелот со домашниот тим без многу проблеми дојдоа до убедлива победа од 29:17. 51. издание на реномираниот турнир во Струга беше отворен со голот на домаќините, но по почетното водство на домашната екипа од 1:0, следуваа седум гола во низа на … Продолжи со читање СТРУГА 2023: Вардар очекувано и лесно до победа (ФОТО)