СТРУГА 2022: Еурофарм Пелистер – со нов тим сака нов трофеј покрај езерото

Еден од најтрофејните тимови на Струшкиот турнир е битолски Еурофарм Пелистер, кој досега се радувал 12 пати на отвореното игралиште „Горан Попоски Бабец“ покрај Женската плажа. Последен пат битолчани го освоија трофејот во 2020 година, кога во финалето го победија Вардар. Екипите значително се променети во однос на таа година, но двата тима повторно се … Продолжи со читање СТРУГА 2022: Еурофарм Пелистер – со нов тим сака нов трофеј покрај езерото