Стевче Алушовски заминува од Исланд

Македонскиот тренер Стевче Алушовски кој втора сезона е тренер на исландскиот тим Тор Акурејри, ненадејно реши да замине од клубот, откако спогодбено беше решено за прекин на соработката. За многумина ваквата одлука е изненадување со оглед на пофалните зборови што Исланѓаните постојани ги упатуваа кон нашиот тренер.. Алушовски и исландскиот второлигаш потпишаа пред почетокот на … Продолжи со читање Стевче Алушовски заминува од Исланд