Срдановиќ: Цврстата одбрана и дисциплината во нападот беа клучни за денешната победа

Ракометарите на Вардар со победа го започнаа настапот на 51. издание на традиционалниот турнир во Струга. Вардарци во дуелот со домашната екипа немаше поголеми проблеми и дојде до убедлив триумф од 29:17. Новото засилување во Вардар, Марко Срдановиќ, истакна дека клучниот фактор за високата победа била голема дисциплина во нападот. ,,Ова за нас беше прв … Продолжи со читање Срдановиќ: Цврстата одбрана и дисциплината во нападот беа клучни за денешната победа