СРАМОТА: Црногорски ракометар плукаше македонски навивачи! (ВИДЕО)

Македонија загуби од Црна Гора со 28-24 и остана без шанси за место во главната рунда на Европското првенство во Унгарија и Словачка. По крајот на мечот за малку беше избегнат инцидент, откако Црногорецот Марко Ласица плукаше по македонските навивачи. За среќа реагираше обезбедувањето, како и капитенот на Црна Гора, Шеваљевиќ, па избегннат беше поголем … Продолжи со читање СРАМОТА: Црногорски ракометар плукаше македонски навивачи! (ВИДЕО)