СЕХА лига почнува на 10 октомври со десет екипи, Вардар и Еурофарм Пелистер ги дознаа ривалите!

Новото издание на регионалната СЕХА лига ќе започне на 10 октомври. По успешно завршента претходна сезона со завршниот турнир во Задар, раководството на СЕХА е подготвено за новиот старт. За разлика од лани, оваа сезона ќе играат само десет екипи, а ги нема руската ЦСКА Москва и кинескиот тим со седиште во Загреб – Пекинг … Продолжи со читање СЕХА лига почнува на 10 октомври со десет екипи, Вардар и Еурофарм Пелистер ги дознаа ривалите!