Селекторот Лазаров за играчот Лазаров: Би бил најсреќен да не го користам, ама…

Машката сениорска репрезентација на Македонија денеска ги започна подготовките за настапот на Европското првенство во Унгарија и Словачка. Селекторот Кире Лазаров ќе има голем предизвик и ќе биде единствениот во двојна улога на континенталниот собир. Дали селекторот Лазаров ќе го користи играчот Лазаров на натпреварите од ЕП. „Јас би бил најсреќен да нема потреба воопшто … Продолжи со читање Селекторот Лазаров за играчот Лазаров: Би бил најсреќен да не го користам, ама…