Супер Куп дуелот меѓу Еурофарм Пелистер и Вардар ќе се игра во Струмица

Ракометната федерација на Македонија (РФМ) денес одлучи дуелот од Супер Купот меѓу Еурофарм Пелистер и Вардар да се игра во Струмица. Домаќин на македонскиот шампион и двократниот европски првак ќе биде спортската сала „Парк“, која се очекува да биде претесна за сите ракометни љубители. Македонската ракометна куќа извести дека терминот за големиот настан е 6 … Продолжи со читање Супер Куп дуелот меѓу Еурофарм Пелистер и Вардар ќе се игра во Струмица