Рутински одработена задачата со Грузија: Македонија е во ТОП 16 во светот!

Машката кадетска репрезентација на Македонија обезбеди пласман во главната рунда на Мундијалот во Хрватска, откако ја победи Грузија со 27-21 во натпревар од третото коло во прелиминарната група. Беше одработена рутински задачата, без поголеми напори обезбеден триумф што ни гарантира место меѓу 16 најдобри на СП. Избраниците на Раде Стојановиќ отворија со 5-1 и веќе … Продолжи со читање Рутински одработена задачата со Грузија: Македонија е во ТОП 16 во светот!