Романците наjaвуваат: Манасков во Динамо Букурешт!

Романскиот “ГСП” наjaвува дека шампионот Динамо Букурешт ќе биде новиот клуб на Дејан Манасков. Македонскиот репрезентативец би требало да биде едно од трите засилувања со Станислав Кашпарек и Али Зеин. Со нив тренерот Пасквал ќе атакува на успех во Лигата на шампионите идната сезона. Динамо Букурешт ja одбрани титулата во Романиja и обезбеди место во … Продолжи со читање Романците наjaвуваат: Манасков во Динамо Букурешт!