Прилеп пружи отпор, но бодовите ги освои Пролет

Екипата на Пролет дојде до втората победа во Супер лигата, откако на свој терен го совлада Прилеп со 30:25. Пролет во првото коло одигра рутински со Вардар Неготино, додека Прилеп направи изненадување со триумфот над Бутел Скопје. По израмнетиот старт во спортската сала „Македонско Сонце“, односно по нерешените 3:3, домаќините успеаја да наметнат свое темпо, … Продолжи со читање Прилеп пружи отпор, но бодовите ги освои Пролет