„Прилеп има свои таленти, а за видливи резултати треба време и трпение“

Амбициозниот тим на Прилеп во новата сезона ќе биде предводен од Божидар Мојсов, поранешниот асистент на клупата на македонскиот шампион Еурофарм Пелистер. Битолчанецот, кој минатата година се стекна со највисоката ракометна лиценца, ЕХФ мастер коуч, во новиот предизвик, сега како самостоен тренер, ќе има полни раце работа. Овој 44 годишен тренер е задоволен од прикажаното … Продолжи со читање „Прилеп има свои таленти, а за видливи резултати треба време и трпение“