Прв интернационален предизвик: Бојан Маџовски се сели во амбициозниот Ловќен!

Црногорскиот шампион Ловќен од Цетиње за новата сезона, во која посакува да се претстави во добро светло во Лигата на Европа, во своите редови ангажираше уште еден ракометар од составот на Еурофарм Пелистер. По Мирко Радовиќ, ново име во тимот на Ловќен е повремениот македонски репрезентативец Бојан Маџовски. Левото крило, коe зад себе има запишано и … Продолжи со читање Прв интернационален предизвик: Бојан Маџовски се сели во амбициозниот Ловќен!