Последна битка за плеј-оф – Во Прилеп и во Скопје ќе гори 60 минути

Денеска е клучниот ден во Групата Б од Супер машката лига во кој ќе падне одлуката за тимот што напролет ќе игра во плеј-офот и ќе им се приклучи на тимовите на Вардар, Еурофарм Пелистер, Охрид, Пролет 62, Струга, Металург и Бутел Сопје. Остана едно место и три желби, а математиките се веќе јасни. Има … Продолжи со читање Последна битка за плеј-оф – Во Прилеп и во Скопје ќе гори 60 минути