Последен испит за македонските јунаци – против Чешка за историски пласман!

Машката кадетска репрезентација на Македонија по денешната победа над Унгарија од 22:20 ќе се бори за 9 место на Светското првенство во Хрватска. Ривал на Македонија во борба за 9 место ќе биде репрезентацијата на Чешка, која немаше поголеми проблеми против Саудиска Арабија и славеше со 36:33. Без разлика на исходот од утрешниот дуел, пласманот … Продолжи со читање Последен испит за македонските јунаци – против Чешка за историски пласман!